Plecy

WYPOCZYNEK LETNI 2023. NASZE NAJBLIŻSZE PLANY!

Niezależnie czy mieszkasz na wsi, czy w dużym mieście możesz cieszyć się atrakcyjnym
i udanym wypoczynkiem w komfortowych warunkach w miejscowościach nad jeziorem: w Tleniu w Borach Tucholskich i nad morzem: „W perłach Bałtyku”: Jarosławcu i Mrzeżynie.

ORGANIZUJEMY RÓWNIEŻ KOLONIE DLA DZIECI ROLNIKÓW.

Centrum Wspierania Młodzieży kontynuuje działania w sferze organizacji wypoczynku zimowego i letniego przez członków organizacji od początku lat 2000.

Trzon kadry zarządzającej organizacji: Maciej Archaniołowicz – prezes, Magdalena Baranowska-Walczak – wiceprezes, Klaudia Strzelińska – skarbnik oraz Agnieszka Kowalewska – sekretarz, stanowią osoby, które nadzorowały i uczestniczyły co rocznie w realizacji zadań publicznych skierowanych do młodych ludzi współpracując przez wiele lat między innymi z urzędami administracji publicznej i samorządowej.

 

W 2023 roku zapraszamy na następujące kolonie tematyczne:

  1. „Moja Pierwsza Kolonia” turnusy dla najmłodszych dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Dla niektórych milusińskich to ich pierwszy raz poza domem. To trudny czas bez mamy
i taty. Od 2011 roku podejmujemy to trudne wyzwanie. Zapewniamy prawdziwie rodzinny klimat.  Drogę do sukcesu stanowi doskonała kadra, idealna na kolonie dla najmłodszych uczestników i niepowtarzalny program wypoczynku.

  1. „Pływam jak Ryba” turnusy dla najmłodszych dzieci w wieku od 8 do 14 lat.

Jesteśmy jednymi z nielicznych organizatorów kolonii w Polsce, którzy proponują i propagują taką formę wypoczynku.  Projekt ma charakter nowatorski, gdyż umożliwia dzieciom nabycie bardzo ważnej życiowo umiejętności-pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów pływania w Tleniu. 20-godzinny cykl zajęć kończy się egzaminem i uzyskaniem karty pływackiej poświadczającej nabycie podstawowych umiejętności pływackich.

III. „DWA KÓŁKA&KAYAK”

Obóz został stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży, która chce spędzić wakacje aktywnie i z pasją. Naszą propozycją jest rower a do niego kajak. Zapraszamy dziewczęta i chłopców w wieku od 8 do 16 lat. Jedyne czego wymagamy od uczestników obozu to otwarta głowa i pozytywne nastawienie. Jeśli obsługa roweru nie jest Ci obca to świetnie, dzięki cudownemu otoczeniu rzeki Wdy odkryjesz uroki kajakarstwa i błogiego spędzania czasu na wodzie.

  1. SURVIVALOVE……POZNAJ SIEBIE, ZMIERZ SIĘ ZE SOBĄ…

Obóz został stworzony z myślą o młodzieży w wieku 12-17 lat, która chce spędzić wakacje aktywnie i z pasją. Połączenie nieprzewidywalności z przygodą. Surrvivalove szaleństwo. Nie zawsze śpimy do 10.00 rano i na wygodnych łóżkach. Zdarzy się pobudka o wschodzie słońca a nocka pod gołym niebem pełnym gwiazd. Program nawiązuje do tradycji organizowanych obozów harcerskich.

Zajęcia survivalove obejmują następujące bloki:

PORANEK KOJOTA

Spływ kajakowy rzeką po wschodzie słońca, w porannej rosie i mgle. Zasady bezpieczeństwa na lądzie i wodzie.

NOC POD KOŁDRĄ Z GWIAZD

Nocka spędzona pod namiotem, śpimy na karimacie w głuszy. Wstajemy i wspólnie przygotowujemy posiłek.

WĘDRÓWKA TRAPERA

Uczestnicy samodzielnie wyznaczają szlak (15 km), muszą przygotować się do pokonania trasy oraz przygotować prowiant na drogę. Opracowujemy dobre rady na bezpieczne wypady.

MY HOUSE IS MY CASTLE

Właściwy wybór miejsca, budowa obozowiska w terenie, niezawodne metody układania i rozpalania ogniska. Ewakuacja na wypadek wystąpienia różnych zagrożeń.

ROWEROWE SAFARI…

Wreszcie przyszedł czas na odpoczynek i plażing w parku wodnym. Dojedziemy tam w jedną stronę na rowerach. Do pokonania mamy 40 km na dwóch kółkach. Dacie radę?